Sidsel Poulsen forlænger med Bjerringbro FH

Vi er i gang med at lande truppen til næste sæson. I den proces har vi forlænget vores aftale med Sidsel Poulsen, så den nu løber til sommeren 2026!

”Jeg er rigtig glad for at have forlænget med klubben. Jeg trives rigtig godt på og udenfor banen – og det betyder meget for mig at være et sted, hvor jeg føler mig tryg og har mulighed for at udvikle mig som håndboldspiller og person. Jeg har nogle fantastiske holdkammerater, som jeg glæder mig til at forsætte klubbens spændende udvikling sammen med. Det er en spændende rejse klubben og holdet er i gang med, som jeg er glad for at være en del af.” udtaler Sidsel Poulsen til aftalen.


”Vi har haft en positiv dialog med Sidsel i et stykke tid, og vi er meget glade for at forsætte samarbejdet med hende mindst en sæson mere. Sidsel har været en stor del af vores flotte rejse fra 1. division til at være i Kvindeligaen. Hun har lagt lag på hendes spil, og vi er glade for at vi sammen med hende skal forsætte hendes flotte udvikling.” udtaler Dennis Jensen.

Sidsel Poulsens aftale løber til d. 30. juni 2026.

Flere nyheder

Emil Hovgaard Får 4 år i BSH

BSH BELØNNER EGET MÅLMANDSTALENT MED FIRE-ÅRIG AFTALE Bjerringbro-Silkeborg Håndbold har fundet fremtidens mand i målet. 18-årige Emil Hovgaard har sat sin signatur på en fire-årig kontrakt. “Emil er en teknisk dygtig målvogter

Læs mere >

Ny Cheftræner På Plads i BFH

Morten Frandsen Holmen bliver ny cheftræner for Bjerringbro FH Når divisionshåndbolden starter til den kommende sæson, bliver det for Bjerringbro FH´s 1. divisionsdamer med Morten Frandsen Holmen ved roret som

Læs mere >